Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer ss phillips screws - sizes (19x6), ss phillips screws - sizes (25x6), ss phillips screws - sizes (38x8), ss phillips screws - sizes (50x10), ss phillips screws - sizes (50x8) and drywall screw - sizes ( 50x10 ).
₹ 0.60 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 8 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Size | (19X6, 25X6, 38X8, 50X8, 50X10, 75X10, 100X10) |
| Head Shape | Round |
| Packaging Type | 1000 |
| Finishing | Natural Finish |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | A1 |
| Usage/Application | Woodworking, Furniture Assembly |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 0.80 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Size | (19X6, 25X6, 38X8, 50X8, 50X10, 75X10, 100X10) |
| Head Shape | Round |
| Packaging Type | 1000 |
| Finishing | Natural Finish |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | A1 |
| Usage/Application | Woodworking, Furniture Assembly |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1.45 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 8 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 19X6, 25X6, 38X8, 50X8, 50X10, 75X10, 100X10 |
| Head Shape | Round |
| Packaging Type | 500 |
| Finishing | Natural Finish |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | A1 |
| Usage/Application | Woodworking, Furniture Assembly |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2.40 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 10 mm |
| Length | 50 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 19X6, 25X6, 38X8, 50X8, 50X10, 75X10, 100X10 |
| Head Type | Countersunk |
| Point Type | Self Tapping |
| Coating | Zinc Plated |
| Head Shape | Round |
| Packaging Type | 250 |
| Finishing | Natural Finish |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | A1 |
| Usage/Application | Woodworking, Furniture Assembly |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1.81 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 8 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 19X6, 25X6, 38X8, 50X8, 50X10, 75X10, 100X10 |
| Head Shape | Round |
| Packaging Type | 250 |
| Finishing | Natural Finish |
| Color | Silver |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | A1 |
| Usage/Application | Woodworking, Furniture Assembly |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1.31 / Piece Get Latest Price
| Length | 25 mm (1 inch) |
| Thread Type | Coarse Thread |
| Screw Length | 50 mm |
| Usage/Application | Furniture |
| Head Type | Star Type (X) |
| Material | Gypsum |
| Finish | Black Phosphate |
| Screw Diameter | 10 mm |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Shail Doshi (Proprietor)
Gayatri Wooden Moulding Makers
20/21/22 Amar Estate Nr. Super Bread Anil Starch Road Memco
Ahmedabad - 380025, Gujarat, India