Offering you a complete choice of products which include navkar fluted 3d design decorative hdhmr mdf 8mm size 8x4, navkar fluted 3d design decorative hdhmr mdf 8mm size 10x4, navkar fluted decorative hdf panel 12mm 8x4, navkar fluted decorative exterior mdf 12mm size 8x4, navkar fluted 3d design decorative hdhmr mdf 6mm size 8x4 and navkar hdf nonnahs decorative panel -12mm size 8x4.
₹ 76.50 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Size (Sq ft) | 8' x 4' |
| Country of Origin | Made in India |
| 8x4 | 2450 |
| 10x4 | 3600 |
Minimum order quantity: 32 sq ft
₹ 90 / sq ft Get Latest Price
| Board Type | Prelam HDHMR |
| Density | 850–900 kg/m³ |
| Thickness | 8 mm |
| Board Size | 10x4 |
| Surface Finish | Textured |
| Usage | Kitchen |
| Emission Grade | E1 |
| Water Resistance | High |
| Termite Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| 8x4 | 2450 |
| 10X4 | 3600 |
Minimum order quantity: 40 sq ft
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 12mm |
| Material | Wooden |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Panel Wood Type | HDF |
| Size | 8X4 |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| 10x4 | 5250 |
| 8x4 | 3500 |
| SQ FT | 110 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2750 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 12mm |
| Size | Small (Upto 16 Inch) |
| Color | Brown |
| Features | Water Proof |
| Shape | Panel 8x4 |
| Design | Fluted |
| Frame | Yes |
| Set Contain | Yes |
| Panel Wood Type | Mdf |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MDF |
| 8x4 | 2750 |
| Exterior | Waterproof Mdf |
| Sq Ft | 85 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Density | 850 kg/m3 |
| Grade | HDF |
| Thickness | 6 mm |
| Size (Sq ft) | 8' x 4' |
| Country of Origin | Made in India |
| 8x4 | 2250 |
| 10x4 | 3000 |
Minimum order quantity: 32 sq ft
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 12MM |
| Material | PVC |
| Color | White |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9600 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 35mm |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Usage/Application | Interior |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9600 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 15mm |
| Size (Sq ft) | 10x2 |
| Board Material | MDF |
| Usage/Application | Interior |
| Features | Perfect for home offices, living rooms, or stylish workspaces. |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Material | FLUTED |
| Size | 12x12 inch |
| Art Type | Metal Art |
| Theme | LINER |
| Size (Sq ft) | 8' x 4' |
| Color | Multicolor |
| Ideal For | Living Room, Hotel/Restaurant, Bedroom, Office |
| Thickness | 6 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| 10x4 | 3000 |
| 8x4 | 2250 |
Minimum order quantity: 40 sq ft
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Decor Type | Wall Art |
| Thickness | 18 mm |
| Material | MDF |
| Board Size | 2440x1220 mm |
| Board Type | Plain MDF |
| Type | Decorative Wall Art |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Board Material | Mdf |
| Size | Large (Above 30 Inch) |
| Theme | Abstract |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Interior |
| Room Type | Kids Room, Office, Bedroom, Corridor, Living Room, Study Room, Dining Room, Hotel Room, Cafe, Lobby |
| Density | High |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Features | Exterior Water Proof |
| Surface Finish | Rustic |
| Design | Fluted |
| Moisture Content | yes |
| Water Absorption | yes |
| Frame | 8x4 |
| Screw Withdrawal Strength | High |
| Tensile Strength | High |
| Abrasion Resistance | Yes |
| Weight | 36 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| 8x4 | 4000 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Shail Doshi (Proprietor)
Gayatri Wooden Moulding Makers
20/21/22 Amar Estate Nr. Super Bread Anil Starch Road Memco
Ahmedabad - 380025, Gujarat, India