Our range of products include ozone telescopic drawer channels - 10 inch, ozone telescopic drawer channels - 14 inch, ozone telescopic drawer channels - 16 inch, ozone telescopic drawer channels - 18 inch, ozone telescopic drawer channels - 20 inch and link telescopic drawer channels - 10 inch.
₹ 200 / Set Get Latest Price
| Length | 10 inches |
| Slide Type | Drawer |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Ozone |
| Size | 10", 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Kitchen cabinets, office furniture |
| Color | silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 280 / Set Get Latest Price
| Length | 14 inches |
| Slide Type | Drawer |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Ozone |
| Size | 10", 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Kitchen cabinets, office furniture |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 320 / Set Get Latest Price
| Length | 16 inches |
| Slide Type | Drawer |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Ozone |
| Size | 10", 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Kitchen cabinets, office furniture |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 360 / Set Get Latest Price
| Length | 18 inches |
| Slide Type | Drawer |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Ozone |
| Size | 10", 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Kitchen cabinets, office furniture |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400 / Set Get Latest Price
| Length | 20 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Drawer |
| Size | 10", 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Kitchen cabinets, office furniture |
| Color | Silver |
| Brand | Ozone |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 165 / Set Get Latest Price
| Length | 10 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Drawer |
| Size | 10", 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Kitchen cabinets, office furniture, Home furniture |
| Color | Silver |
| Brand | Link |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 330 / Set Get Latest Price
| Length | 20 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Drawer |
| Size | 10", 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Kitchen cabinets, office furniture, Home furniture |
| Color | Silver |
| Brand | Link |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 505 / Set Get Latest Price
| Length | 12 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Smooth |
| Size | 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Cabinets, Kitchen drawers |
| Color | Silver |
| Brand | Ozone |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 550 / Set Get Latest Price
| Length | 14 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Smooth |
| Size | 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Cabinets, Kitchen drawers |
| Color | Silver |
| Brand | Ozone |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 620 / Set Get Latest Price
| Length | 16 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Smooth |
| Size | 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Cabinets, Kitchen drawers |
| Color | Silver |
| Brand | Ozone |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 700 / Set Get Latest Price
| Length | 18 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Smooth |
| Size | 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Cabinets, Kitchen drawers |
| Color | Silver |
| Brand | Ozone |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 765 / Set Get Latest Price
| Length | 20 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Smooth |
| Size | 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Cabinets, Kitchen drawers |
| Color | Silver |
| Brand | Ozone |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 815 / Set Get Latest Price
| Length | 22 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Slide Type | Smooth |
| Size | 12", 14", 16", 18", 20", 22" inch |
| Usage/Application | Cabinets, Kitchen drawers |
| Color | Silver |
| Brand | Ozone |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Set Get Latest Price
| Length | 10 inches |
| Slide Type | Drawer |
| Brand | TWG |
| Size | 10inch |
| Usage/Application | cabinets, wardrobes, kitchen drawers, and industrial applications |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 210 / Set Get Latest Price
| Length | 14 inches |
| Slide Type | Drawer |
| Brand | TWG |
| Size | 14inch |
| Usage/Application | cabinets, wardrobes, kitchen drawers, and industrial applications |
| Color | Black |
₹ 300 / Set Get Latest Price
| Length | 20 inches |
| Slide Type | Drawer |
| Brand | TWG |
| Size | 20inch |
| Usage/Application | cabinets, wardrobes, kitchen drawers, and industrial applications |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 330 / Set Get Latest Price
| Length | 22 inches |
| Slide Type | Drawer |
| Size | 22 inch |
| Brand | TWG |
| Usage/Application | cabinets, wardrobes, kitchen drawers, and industrial applications |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Suitable For | Wardobe |
| Mounting Type | Wedge |
| Country of Origin | Made in India |
| Colour | White |
We offer high-quality Kabat Magnets, perfect for various industrial and household applications requiring strong magnetic hold.
These Kabat Magnets are designed for versatility and efficiency. Contact us for bulk orders, wholesale pricing, or additional specifications!
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Length | 8 inches |
| Slide Type | Smooth |
| Usage/Application | Ideal for residential and commercial use |
| Size | 6.5 to 8ft |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Length | 2.4mtr |
| Slide Type | Smooth |
| Size | 2.4mtr (8ft) |
| Brand | Ozone |
| Usage/Application | Ideal for residential and commercial use |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
Shail Doshi (Proprietor)
Gayatri Wooden Moulding Makers
20/21/22 Amar Estate Nr. Super Bread Anil Starch Road Memco
Ahmedabad - 380025, Gujarat, India