Manufacturer of a wide range of products which include drywall screw - sizes (13x6), drywall screw - sizes ( 19x6), drywall screw - sizes ( 32x6 ), drywall screw - sizes ( 50x6 ) and drywall screw - sizes ( 38x6 ).
₹ 0.28 / Piece Get Latest Price
| Length | 13 mm (0.5 inch) |
| Thread Type | Coarse Thread |
| Usage/Application | Furniture |
| Head Type | Star Type (X) |
| Material | Gypsum |
| Screw Diameter | 6 mm |
| Finish | Black Phosphate |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 0.31 / Piece Get Latest Price
| Length | 19 mm (0.75 inch) |
| Thread Type | Coarse Thread |
| Usage/Application | Furniture |
| Head Type | Star Type (X) |
| Material | Gypsum |
| Screw Diameter | 6 mm |
| Finish | Black Phosphate |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 0.50 / Piece Get Latest Price
| Length | 38 mm (1.5 inch) |
| Thread Type | Coarse Thread |
| Usage/Application | Furniture |
| Head Type | Star Type (X) |
| Material | Gypsum |
| Screw Diameter | 6 mm |
| Finish | Black Phosphate |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Screw Length | 32 mm |
₹ 0.76 / Piece Get Latest Price
| Length | 38 mm (1.5 inch) |
| Thread Type | Coarse Thread |
| Usage/Application | Furniture |
| Head Type | Star Type (X) |
| Material | Gypsum |
| Screw Diameter | 6 mm |
| Finish | Black Phosphate |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Screw Length | 50 mm |
₹ 0.58 / Piece Get Latest Price
| Length | 38 mm (1.5 inch) |
| Thread Type | Coarse Thread |
| Screw Length | 38 mm |
| Usage/Application | Furniture |
| Head Type | Star Type (X) |
| Material | Gypsum |
| Screw Diameter | 6 mm |
| Finish | Black Phosphate |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Shail Doshi (Proprietor)
Gayatri Wooden Moulding Makers
20/21/22 Amar Estate Nr. Super Bread Anil Starch Road Memco
Ahmedabad - 380025, Gujarat, India