Leading Manufacturer of 15 mm greenpply interior grade mdf and navkar fluted decorative mdf panel 12mm 10x4 from Ahmedabad.
₹ 56 / sq ft Get Latest Price
| Board Thickness | 16 mm |
| Thickness | 15 mm |
| Board Size | 2440x1220 mm |
| Size | 8x4 |
| Density | High |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Board Material | Mdf |
| Usage/Application | Interior |
| Features | Interior Grade |
| Product Code | 17079 |
| Country of Origin | Made in India |
| Sound Reduction Varies Between | No |
| Surface Treatment | No |
| Water Proof | No |
| Weight | 22 kg |
Minimum order quantity: 320 sq ft
₹ 5250 / Piece Get Latest Price
| Material | MDF |
| Thickness | 12 mm |
| Size (feet) | 8 x 4 |
| Design | Decorative Wall Panel |
| Country of Origin | Made in India |
| 10x4 | 5250 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Shail Doshi (Proprietor)
Gayatri Wooden Moulding Makers
20/21/22 Amar Estate Nr. Super Bread Anil Starch Road Memco
Ahmedabad - 380025, Gujarat, India